Belgian Lions slechts in vierde bokaal op EK-loting

Fiba Europe gaf de rangorde van de EK-loting op 8 december in Parijs vrij. De Belgian Lions zitten slechts in de vierde bokaal. Na twee mooie en succesvolle jaren niet echt logisch. 

Fiba Europe gaf de rangorde van de EK-loting op 8 december in Parijs vrij. De Belgian Lions zitten slechts in de vierde bokaal. Na twee mooie en succesvolle jaren niet echt logisch. 

De Belgian Lions werden door Fiba Europe pas op de veertiende stek gerangschikt en kunnen op het EK en in de eerste ronde het dus niet opnemen tegen Polen (13de), Macedonië (15de) en Italië (16de). Deze drie landen zitten immers ook in de vierde bokaal. 

De Belgian Lions profiteren dus niet van de twee laatste succesvolle jaren. Op het EK in 2013 in Slovenië eindigde het 9de (samen met Finland) en dit jaar won de selectie van bondscoach Eddy Casteels maar liefst 5 van de 6 EK-kwalificatiewedstrijden, verloor één keer na verlenging en werd groepswinnaar

Landen als Finland, Griekenland en Turkije kregen via een wildcard tevens een ticket voor het WK in Spanje. Dat Finland, Oekraïne in de tweede en Turkije en Letland in de derde bokaal fonkelen, stemt dan ook tot nadenken. De Belgian Lions verdienden dan ook een stek in de derde bokaal.  

Op 8 december, live te volgen op www.fibaeurope.com, kennen de Belgian Lions hun vijf tegenstanders van de eerste ronde en weten ze in welk land (Frankrijk, Letland, Duitsland of Kroatië) ze die eerste fase afwerken. Het EK gaat van 5 tot 20 september 2015 door.

Bokaal 1: Frankrijk (1) – Litouwen (2) – Spanje (3) – Kroatië (4)

Bokaal 2: Slovenië (5) – Oekraïne (6) – Servië (7) – Finland (8)

Bokaal 3: Griekenland (9) – Turkije (10) – Letland (11) – Bosnië (12)

Bokaal 4: Polen (13) – België (14) – Macedonië (15) – Italië (16)

Bokaal 5: Duitsland (17) – Israël (18) – Tsjechië (19) – Georgië (20)

Bokaal 6: Nederland (21) – Rusland (22) – IJsland (23) – Estland (24)