Belgian Lions maken het niet af

De Belgian Lions openden het EK in Slovenië met een nipte nederlaag tegen Oekraïne. Een gemiste kans, zeker omdat de Lions de ganse partij bijna de leiding op zak hadden.

De Belgian Lions openden het EK in Slovenië met een nipte nederlaag tegen Oekraïne. Een gemiste kans, zeker omdat de Lions de ganse partij bijna de leiding op zak hadden.

De Belgian Lions openden het EK bijzonder sterk. Ondanks een 7-11 achterstand had de selectie van bondscoach Eddy Casteels steeds controle. Defensief klopte het plaatje en dat was in de eerste helft de sleutel van een ruime bonus.

Via eerst Sam Van Rossom en Axel Hervelle en dan via de goed ingekomen Jonathan Tabu ging het naar 22-15 naar 31-18 en een 36-23 bonus. De Lions trokken dan ook met een verdiende 36-26 bonus naar de kleedkamer.

In de tweede helft verliep het spel van de Lions veel sterieler Na 43-33 werd het nog 52-44. Dan ging echter het licht uit. Ihor Zaytsev en Sergi Gladyr lukten belangrijke bommen, de Lions kregen geen vrijworpen en ondanks dominantie in de rebound ging het nog fout.

Bij een 57-55 tussenstand lukte de Amerikaanse Oekraïner Eugene Jeter de gelijkmaker. Axel Hervelle had een fout gemaakt en Jeter benutte ook de bonusvrijworp. In de laatste drie seconden konden onze Lions niet meer scoren.

Een gemiste kans, maar donderdag kunnen de Belgian Lions in poule A en versus Duitsland op zoek gaan naar die verlossende en belangrijke zege.

Voor de volledige boxscore: www.fibaeurope.com.

België 57-Oekraïne 58

Kwarts: 12-11, 24-15, 12-14, 9-18

België: (23 op 61 shots, waarvan 7 op 17 driepunters, 4 op 7 vrijworpen en 21 fouten) MUKUBU 2-5, DRIESEN 0-2, MUYA 2-0, HERVELLE 6-3, VAN ROSSOM 6-0, Moors 2-0, Beghin 7-7, Mwema 2-0, Tabu 9-4, Massot 0-0

Oekraïne: (19 op 51 shots, waarvan 10 op 22 driepunters, 10 op 17 vrijworpen en 14 fouten) JETER 5-3, GLADYR 4-7, LYPOVYY 0-3, NATYAZKHO 2-0, KORNIYENKO 4-2, Pustozvonov 0-0, Mishula 3-6, Gliebov 0-0, Zabirchenko 1-0, Zaytsev 7-9, Kravtsov 0-2,